Čerpání bezúčelového neboli neúčelového úvěru není spojeno s doložením čerpání finančních prostředků. Taková situace tedy může být velmi výhodná pro toho, kdo nechce bance říkat, na co získané finanční prostředky využije, a stejně tak i pro toho, kdo chce ušetřit čas spojený s papírováním.

Hlavní předností bezúčelového úvěru je možnost čerpání finančních prostředků na cokoliv, a to ať už se jedná o malé nebo o velké výdaje vašeho rodinného rozpočtu. Nevýhodou může být vyšší úroková sazba, která však není pravidlem. Chce to porovnat jednotlivé nabídky poskytovatelů a z nich si vybrat takový produkt, co bude nejvíce odpovídat vašim individuálním požadavkům a možnostem.

Podmínky získání bezúčelového úvěru

bezúčelový úvěrPodmínky pro získání tohoto úvěru jsou u každého poskytovatele jiné. Úvěr získáte jak ve své bance, tak u soukromé finanční společnosti. V poslední době jsou neúčelové úvěry čím dál více oblíbené, protože mnoho lidí má potíže s financováním svých krátkodobých a pravidelných výdajů. Chybí jim například peníze do výplaty nebo na vánoční dárky. Do cesty se často připletou i různé mimořádné výdaje, které je nezbytné uhradit a s takovým úvěrem, co ani nemusí být sjednaný na velkou finanční částku, to jde opravdu velmi snadno.

Věk hraje roli

U všech úvěrů musí žadatel splnit věkovou hranici minimálně 18 let. Pokud jste mladší, nemůže vám být úvěr poskytnut. Některé banky udávají také maximální věkovou hranici, která zpravidla činí 65 až 75 let. Žádost o bezúčelový úvěr v důchodu může být tedy velmi problematická. Další podmínkou může být doložení pravidelného příjmu, které však již většinou závisí na výši poskytovaných finančních prostředků. Pokud žádáte o částku například nad 50 000 Kč, je doložení příjmu běžné. U nižších úvěrů se nemusí požadovat.

Kolik si půjčit peněz na bezúčelový úvěr

Výše poskytnutého úvěru a doba jeho splatnosti závisí pouze na poskytovateli. Měli byste si půjčit přesně tolik, kolik potřebujete – ne víc, aby vaše splátky nebyly zbytečně vysoké. Bez doložení účelu je možné si dnes půjčit třeba až 800 000 Kč.

K takto vysoké částce ale už často potřebujete ručitele nebo spoludlužníka. Výjimečné nejsou ani krátkodobé mikroúvěry s jednorázovou splatností. Trh je tedy přeplněn na první pohled atraktivními produkty. Chce to ale vybírat velmi rozvážně a obezřetně.

Doba splatnosti bezúčelového úvěru je až 96 měsíců. Na čím déle své splátky rozložíte, tím méně měsíčně zaplatíte. Výrazně však přeplatíte na úrocích.

Výhody a nevýhody bezúčelového úvěru

Hlavní a také jedinou výhodou tohoto produktu je volnost v čerpání finančních prostředků, které můžete použít na cokoliv. Jedná se sice o přednost, která plyne z jeho poskytnutí, zároveň to ale může být i určitým rizikem, protože když peníze budete mít k dispozici, můžete je utratit libovolně bez dohledu své banky.

Tento úvěr tak svádí k financování toho, co nutně nepotřebujete. Není určen pouze na úhradu nezbytných výdajů.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>