Zadlužili jste se a chtěli byste se dostat z dluhů? Řešení dluhové situace není vždy jednoduché, ale pokaždé je reálné. I když máte velké problémy, můžete se jich vhodnými kroky zbavit. Dluhy dnes trápí velkou část naší populace, jelikož lidé lidé si zvykli žít na dluh.

Často se ale stává, že se život zkomplikuje a vlivem ztráty zaměstnání nebo dlouhodobé nemoci jste nuceni přestat své závazky splácet. Ať už máte dluhy vůči bance, jiné finanční organizaci, soukromé osobě nebo dluhy úplně jiného charakteru, poradíme vám, jak je rychle, efektivně a bezpečně vyřešit, abyste se vyhnuli případné exekuce svého osobního majetku.

Naučte se šetřit

jak řešit dluhyŠetření je opravdu základ. Pokud máte dluhy a chcete se jich co nejrychleji zbavit, musíte ušetřit více peněz na případné splátky. To znamená, že si budete muset začít kupovat pouze věci, které opravdu potřebujete a přestat zbytečně utrácet.

Dluhy do vašeho rozpočtu mohou přinést velká omezení a můžete pak i pocítit, že půjčka byla zcela zbytečná a že se vám stres spojený s jejím splácením vůbec nevyplatil.

Půjčte si tehdy, když si můžete dovolit svůj úvěr splácet

Jestliže už si půjčíte, měli byste mít svou situaci pevně v rukách. Stanovit si, kolik měsíčně budete splácet a jak velkou vytvoříte finanční rezervu. Že vás může potkat ztráta zaměstnání nebo dlouhodobá nemoc? To sice ano, ale proti těmto případům se dá celkem spolehlivě pojistit. Nenechte proto dluhy, aby vám přerostly přes hlavu a v průběhu splácení své půjčky se pokuste co nejvíce uskrovnit.

Řešte své dluhy včas

Víte, že nebudete mít na další splátku svého úvěru? Pak navštivte banku a tuto situaci ji oznamte s dostatečným předstihem. Jedině tak se můžete domluvit na individuálním splátkovém kalendáři, kterým dosáhnete například na nižší měsíční splátky.

Nenechávejte nic na poslední chvíli

Pokud necháte celou situaci dojít až tak daleko, že splátku nezaplatíte a necháte si poslat upomínku, tak je možné, že se s vámi nebudou chtít v bance vůbec bavit. Navíc čím méně kroků proti vám věřitel podnikne, tím budete mít řešení dluhů levnější, jelikož vám pravděpodobně nebudou účtovány další pokuty (například poplatky za odeslání upomínky).

Objasněte svou finanční situaci

Informujte se o skutečné výši své pohledávky a sjednejte si příznivější podmínky pro plnění dluhu. Určitě se věřiteli nevyhýbejte. Nemůžete totiž čekat, že on nepodnikne žádné kroky, aby od vás peníze získal. Takové jednání je nejen nezodpovědné, ale může vám způsobit problémy i do budoucna.

Jestliže nebudete splácet své úvěry, dostanete se do registrů dlužníků a pak další úvěr těžko získáte. Z dluhů se lze dostat více způsoby. Základem je však jejich úhrada, a pokud ji nezvládáte, tak i exekuce vlastního majetku.

Z takové situace pak plyne velké poučení. Lidé, kteří se s dluhy dostanou do velkých problémů, už si většinou další úvěr dobrovolně nesjednají a dluhy se jim tak do budoucna spíše vyhýbají.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>