Určitě jste se už na internetu setkali s nabídkou na tzv. přenechání úvěru. Pokud hledáte úvěr za výhodných podmínek a zároveň uvažujete třeba o koupi nového vozu, může to pro vás představovat zajímavé řešení. Nabídky na přenechání úvěru se totiž pojí i s tím, co se za úvěr pořizovalo.

Výhodné může být takové získání téměř nového automobilu nebo nemovitosti, protože člověk, který na vás úvěr spolu s nemovitostí či movitou věcí převede, vám ještě může něco navíc zaplatit. I tak si ale na toto sjednání dejte dobrý pozor, nemusí být totiž takové, jaké se na první pohled zdá. Vše domluvte u poskytovatele, od kterého budete nově přenechaný úvěr čerpat.

Na co si dát pozor při převzetí úvěru

přenechám úvěrÚvěr převezmete se všemi jeho závazky. Určitě si s osobou, od které ho budete přebírat, domluvte schůzku v bance. Ideální je stávající úvěr refinancovat tak, že si zařídíte zcela nový úvěr na své jméno buď u současného poskytovatele nebo někde jinde.

Dejte si pozor na podmínky úvěru, ve kterých není možné mnoho změnit. Pokud se jedná například o hypotéku, je problematické, když má dlouhou dobu fixace a její změna se pojí s vysokými poplatky.

Výhody pro obě zúčastněné strany

Přenechání úvěru může tak být výhodné pro obě strany, ale pokud jste v pozici člověka, který úvěr přebírá, dobře si prověřte osobu, se kterou jednáte i podmínky, za nichž úvěr získáte. Přejímka úvěru většinou probíhá velmi hekticky, protože druhý člověk se chce co nejrychleji oprostit od svého závazku.

V tomto případě si často můžete domluvit ještě výhodnější podmínky, stačí jenom trochu zatlačit na dlužníka a on vám je pravděpodobně rád nabídne, než aby sám upadl do velké dluhové krize.

Lidé si často půjčují peníze, i když nemají dostatečné zdroje na jejich splácení. Mnohdy se také dostanou do situace, která výrazně změní jejich život a oni si nemohou dovolit svůj dluh splácet. Proto inzeráty se slovy „přenechám úvěr“ jsou na internetu dnes úplně běžné.

Přenechání úvěru – únik před osobním bankrotem

Jestliže jste na straně člověka, který si vzal úvěr a nezvládá ho teď splácet, je pro vás jeho přenechání další osobě jednou z možností. Nejprve se však pokuste domluvit ve své bance výhodnější podmínky a třeba i úpravu splátkového kalendáře, abyste nepřišli o svůj majetek.

Následně musíte sehnat člověka, který má zájem o stejnou věc jako vy a nevadí mu si vzít úvěr od vás. Taková skupina zájemců bude velmi úzká a tak nebuďte zbytečně zklamaní, když nikoho takového nenaleznete.

Kdy uvažovat o přenechání úvěru

Přenechání úvěru přichází v úvahu u automobilu nebo u nemovitosti. Především nemovitost zatíženou úvěrem můžete někomu nabídnout a pravděpodobně uspějete. Lidé často nejprve hledají vhodné nemovitosti pro bydlení a až pak na ně shánějí finanční prostředky.

Několik milionů korun má doma jen málokdo a tak hypotéka je často jediným možným řešením. Ta vaše je již vyřízená, jen ji stačí převést na jinou osobu. U prodeje automobilu je situace o něco komplikovanější a tento prodej se vám již nemusí zcela vyplatit.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>