Těžko se rozhodnout, jaký úvěr je ten nejvýhodnější. Výhodnost úvěru totiž závisí na mnoha aspektech, především potom na konkrétních požadavcích a možnostech zájemce. Pro jednoho klienta tedy může být výhodnější jiný úvěr než pro druhého.

Většinou ale platí, že na výhodnosti úvěru se výrazně podílí jeho cena – tedy úrok spolu s poplatky. Za čím nižší cenu úvěr bude, tím bude vzrůstat jeho atraktivita. Samozřejmě by měl být poskytnut ještě od spolehlivého věřitele, mít flexibilní podmínky splácení i čerpání. Připravili jsme pro vás několik tipů na to, jak získat takový úvěr, který co nejméně zatíží váš rozpočet.

Která banka vám nabídne nejvýhodnější úvěr?

nejvýhodnější úvěrPři hledání nejvýhodnějšího úvěru zohledněte mnoho aspektů, a pokud nechcete sami obcházet banky, tak se vyplatí si sehnat finančního poradce, který již má dokonalý přehled na trhu. Informace k této problematice naleznete také na internetu, kde existují různé srovnávače, v nichž můžete úvěry porovnávat podle mnoha aspektů.

Nabídky úvěrů jsou individuální

Zajímavé úvěry v současnosti nabízí téměř všechny banky – například Česká spořitelna, ČSOB, Citibank, Komerční banka, GE Money Bank, Air Bank, Fio banka nebo mBank. Konkrétní podmínky jeho poskytnutí v nějakém srovnávači jen těžko naleznete, protože úroková sazba se většinou zadává jako „od“.

Pokud tedy budete pro banku méně bonitní, tak získáte úvěr za vyšší úrok. Na nejvýhodnější podmínky mnoho klientů dosáhne v té bance, ve které již využívá dalších služeb (například běžného účtu nebo hypotečního úvěru), protože banka vidí, že vám na účet chodí příjem nebo že pravidelně splácíte svou hypotéku, což se samozřejmě podepíše i na přidělené úrokové sazbě.

Kromě úrokové sazby se zajímejte také o RPSN neboli o roční procentuální sazbu nákladů. I úvěry s nižší úrokovou sazbou mohou mít vyšší RPSN, pokud se s nimi pojí větší poplatky. RPSN jasně udává, kolik za svůj úvěr ročně zaplatíte.

Výhodnost úvěru podle zvoleného typu

Samozřejmostí je i to, že pokud budete žádat o úvěr s doložením příjmu, tak dosáhnete na výhodnější podmínky než bez doložení. Zpravidla bývají výhodnější i účelové úvěry než ty neúčelové, protože jsou z pohledu banky spojeny s menším rizikem.

Výhodnost úvěru může výrazně zvýšit také možnost ručení, ať už třetí osobou nebo majetkem. U některých úvěrových produktů to je v každém případě již nezbytné.

Nejvýhodnější úvěr vám na míru

Nejvýhodnější podmínky jsou samozřejmě takové, které můžete maximálně přizpůsobit svým představám. Je jasné, že zadarmo vám úvěr dnes nikdo nedá. Měli byste však být schopni posoudit, za jakou cenu se vám jeho sjednání ještě vyplatí.

Na úrocích totiž nemusíte přeplatit desítky či stovky tisíc korun. Úroková sazba by proto měla být úměrná produktu. Obzvlášť pokud si nejste vědomi toho, že byste pro banku představovali nějaké významné riziko.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>