Půjčku na 150 000 Kč si sjednáte v bance i u soukromého poskytovatele. Protože se jedná už o větší částku, dobře si promyslete, zda půjčku opravdu potřebujete a jak ji efektivně využít. Vybírejte ji nejen podle její úrokové sazby, ale také podle roční procentuální sazby nákladů (RPSN), která v sobě kromě úroku zahrnuje i další poplatky.

V tomto článku vám dáme rady a tipy na to, jak a kde si půjčku na 150 000 Kč sjednat. Hotovostní půjčku do této částky snadno získá každý, kdo má průměrné měsíční příjmy a ty je schopen doložit. Jestliže budete žádat bez doložení, připravte se na vyšší úrokovou sazbu.

Kde si sjednat půjčku na 150 000 Kč

půjčka 150 000Půjčka na 150 000 Kč je velmi oblíbená, jelikož se jedná o poměrně velkou částku, z níž můžete uhradit celou řadu různých výdajů. Dokáže pokrýt výdaje domácnosti, koupi vozu (jestliže pořizujete ojetý automobil nebo máte část peněz ušetřených) a hodí se i na jiné výdaje rozmanitého charakteru.

Její sjednání nabízejí banky i soukromé finanční společnosti. Jestliže hledáte bankovní půjčku, zeptejte se na ni nejprve ve své bance, do které vám každý měsíc chodí výplata. Často se totiž stává, že banka pro vás má už předschválený limit a toho vy můžete využít, aniž by žádost o peníze byla nějak složitá.

Půjčka od banky nebo od soukromého poskytovatele

Jestliže máte například záznam v registru dlužníků nebo z jiného důvodu nemůžete žádat u banky, tak můžete zvolit některou ze soukromých finančních společností, působících na našem trhu.

Mezi ty nejznámější patří Cetelem, Tesco Finanční služby nebo Home Credit. Vždy si na svého budoucího věřitele najděte na internetu recenze a chtějte znát zkušenosti dalších klientů, které vás přesvědčí o tom, jak je vybraná půjčka výhodná.

Účelová nebo neúčelová půjčka

Jestliže si částku 150 000 Kč půjčíte účelově, může se jednat o spotřebitelský úvěr. U něj snadno dosáhnete na nízkou úrokovou sazbu – již kolem 5 %. Mnozí poskytovatelé si dnes ani neúčtují poplatky za vyřízení žádosti nebo za vedení úvěrového účtu. Zpravidla platíte poplatky pouze tehdy, když své splátky hradíte pozdě, nebo když chcete v půjčce něco upravit.

Když lze peníze čerpat na cokoliv

Půjčka na 150 000 Kč bez doložení účelu sice umožňuje rozmanité čerpání finančních prostředků, které lze následně využít libovolně na cokoliv, nebývá však poskytována za tak výhodných podmínek. Navíc svádí k útratám peněz na věci, které příliš nepotřebujete a vede k dalšímu zadlužování domácnosti.

Doložte své příjmy

Půjčku je mnohem snazší získat s doložením svých měsíčních příjmů. Obzvlášť jestliže jsou vaše příjmy pravidelné, snáze dosáhnete na výhodnější podmínky než tehdy, když je nechcete doložit.

Půjčky bez doložení příjmů se hodí pouze pro žadatele ve zkušební době nebo pro ty, co jsou zaměstnané na dobu určitou. Zde však stojí za zvážení, zda si půjčku vůbec sjednávat.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>