Půjčky na částku 2 000 000 Kč se nejčastěji pojí s hypotečními úvěry. To znamená, že tyto peníze jen těžko získáte bez zástavy nemovitosti. Museli byste být pro věřitele opravdu velmi bonitními klienty. Taková půjčka může být vyřízena i velmi snadno, pokud o ni požádáte v bance nebo u soukromého poskytovatele.

Dejte si pozor na podmínky jejího sjednání a na výši úrokové sazby – aktuálně jsou sazby hypotečních úvěrů velmi příznivé. Čím déle budete svou půjčku splácet, tím více peněz přeplatíte na úrocích. Na druhou stranu ale zase dosáhnete na příznivější výši splátek, která tak nezatíží váš rozpočet.

Kde si sjednat půjčku na 2 miliony korun

půjčka 2 milionyTyto půjčky nabízejí banky i soukromé finanční společnosti. Stačí být dostatečně bonitním klientem, aby vaše žádost o půjčku byla bez problémů schválena. Přibližně částku do 500 000 Kč získáte i bez dalšího ručení, k částce do 1 000 000 Kč je už potřeba ručitel nebo spoludlužník. U vyšších půjček pak většinou banka požaduje vhodnou zástavu.

Půjčka se zástavou nemovitosti

Jestliže zastavíte hodnotnou nemovitost, tak pohodlně dosáhnete na veškeré potřebné finanční prostředky i na příznivý úrok. Poskytovatelé ale samozřejmě nehledí pouze na možnost zástavy, ale také na vaše příjmy, které jsou k takové půjčce vyžadovány.

Když si sjednáte půjčku na 2 miliony korun bez doložení příjmů, tak počítejte s výrazně vyšší úrokovou sazbou. Beztak musíte předložit výpis z běžného účtu a čestné prohlášení o svém příjmu.

Půjčka od banky nebo od soukromého poskytovatele

Alternativou k bankovní půjčce je sjednání této půjčky na soukromém trhu. U soukromého investora je těžké na takovou půjčku dosáhnout a když, tak to určitě nepůjde bez zástavy nebo bez podpisu směnky.

Využití finančních prostředků

Půjčku na 2 miliony korun můžete čerpat neúčelově i s doložením účelu. Jestliže si půjčíte neúčelově, počítejte s vyšší úrokovou sazbou a také s kratší dobou splatnosti. Pokud účel poskytovateli doložíte, můžete se těšit na mnohem příznivější podmínky čerpání.

Schválení půjčky může trvat několik dnů až týdnů. Banky jsou v případě vyšších půjček opatrné a pečlivě zhodnocují veškerá rizika svých klientů.

Fixace úrokové sazby

Jelikož budete půjčku na 2 miliony korun splácet i několik let, je potřeba zvážit, zda fixovat úrokovou sazbu nebo jestli ji ponechat variabilní. V prvním případě si můžete stanovit počet let, po něž budete každý měsíc odvádět stále stejnou splátku.

Ke konci fixace vám banka zašle nabídku s novou úrokovou sazbou a vy se budete moci rozhodnout, zda zůstanete nebo jestli se přesunete k jinému poskytovateli. Jinde je však nutné mít smlouvu už rozjednanou, protože to na poslední chvíli určitě nezařídíte.

U variabilní úrokové sazby můžete svou půjčku převést kdykoliv jinam. Vaše měsíční splátky se ale mění, což může být nevýhodné pro klienty se stabilním rozpočtem. Díky fixaci se tedy nemusíte obávat, že by se vaše splátky ze dne na den mohly výrazně zvýšit.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>