Jako půjčka od ČSTSP byla v minulosti označována půjčka od České státní spořitelny. Ta dnes ale již nefunguje, ačkoliv myšlenka této půjčky na našem trhu stále zůstává a mezi lidmi je tato půjčka vyhledávaná. Cílem dnešním poskytovatelů půjček je tedy nabídnout podobné půjčky, které zaplní mezeru na trhu.

To nebude až složité, jelikož tuto půjčku bylo možné si sjednat na jakékoliv výdaje v rozpočtu. Alternativou k ní je tedy libovolná neúčelová půjčka, kterou vám nabídne banka nebo soukromá finanční společnost. Můžeme hovořit o neúčelové půjčce na různou částku a s flexibilní dobou splatnosti, co závisí pouze na individuální bonitě žadatele.

Jak si sjednat půjčku od ČSTSP

půjčka od čstspSjednání podobné půjčky jako od ČSTSP je možné u kterékoliv banky či soukromé finanční společnosti dle vlastního výběru. Jedná se o neúčelový úvěr v libovolném rozsahu. Půjčku v malé výši do 50 000 Kč je možné využít na krátkodobé výdaje a půjčku až do 600 000 Kč na výdaje střednědobého nebo dlouhodobého charakteru.

Výhodná půjčka od banky

Alternativní půjčky dnes nabízejí mnohé banky, například GE Money Bank, mBank, Fio banka, Česká spořitelna nebo Komerční banka. Zde můžete požádat o spolehlivou a zároveň flexibilní půjčku, která bude poskytnuta dle výše vašich příjmů. Jestliže své příjmy budete schopni doložit, snadno dosáhnete na výhodnější úročení.

Pozor při sjednání nebankovní půjčky

Jestliže budete vybírat z nabídky neúčelových nebankovních půjček, tak si dejte pozor na podvodné společnosti, které nabízejí půjčky s vysokými poplatky a úroky. Vsaďte pouze na prověřené nebankovní půjčky, co se přizpůsobí vašim individuálním požadavkům. Nezapomeňte, že musíte splnit věkovou podmínku – být starší 18 let – a také mít trvalé bydliště v ČR. Cizincům dnes banky i soukromé společnosti půjčují spíše sporadicky.

Využití půjčky

Možnosti využití půjček podobných půjčkám od ČSTSP je neúčelové. To znamená, že jakmile bude vaše žádost o půjčku schválena, můžete ji čerpat na svůj běžný účet (někteří poskytovatelé nabízejí i půjčky v hotovosti). Nemusíte dokládat její účel a využití prostředků je tedy libovolné dle vašich konkrétních potřeb.

Půjčky od ČSTSP jsou známé tím, že se daly čerpat například na koupi nového či ojetého vozu, na vybavení domácnosti, na dovolenou, na vánoční dárky i na další výdaje. Půjčku vám však doporučujeme sjednat pouze v případě, že ji opravdu potřebujete a že si ji můžete dovolit splácet.

Hlavní výhody a nevýhody

Hlavní přednosti těchto půjček se ukrývají v jejich flexibilitě. Kolik peněz můžete získat závisí pouze na vaší individuální bonitě. Tu si můžete zlepšit, pokud prokážete vysoký měsíční příjem nebo budete žádat s pomocí ručitele či spoludlužníka.

U vyšších částek je též výhodná zástava nemovitosti, která vám zajistí velký objem získaných finančních prostředků a také nízkou úrokovou sazbu. Flexibilita této půjčky může být i nevýhodná, protože vám umožní utratit více peněz, než skutečně potřebujete k pokrytí svých nezbytných výdajů.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>