Získat půjčku ve zkušební době není jednoduché. Většina poskytovatelů požaduje po žadatelích doložení příjmu, který by však měl mít stálý a soustavný charakter. Jestliže tedy doložíte příjem ze zaměstnání, které máte sjednané pouze na zkušební dobu, pravděpodobně to povede k zamítnutí vaší žádosti.

V tomto případě je tedy lepší požádat o půjčku bez doložení příjmů a v případě zájmu poskytovateli předložit, že máte na běžný účet nějaké měsíční příjmy. Ve zkušební době vám však půjčku nemůžeme přímo doporučit. Její sjednání je zapotřebí si určitě důkladně promyslet a zhodnotit možná rizika, která z ní plynou.

Jak na sjednání půjčky ve zkušební době

půjčka ve zkušební doběTuto půjčku si můžete sjednat jako půjčku bez doložení příjmů. Šanci na její získání máte u banky i u soukromé finanční společnosti (ve druhém případě jsou šance o něco vyšší).

Banky často příliš dbají na bonitu svých žadatelů a jestliže vaše příjmy nejsou dostatečné, tak vám peníze nepůjčí. Soukromé finanční společnosti půjčují i méně bonitním klientům. Nečekejte zde ale žádný zázračně nízký úrok. Jelikož se tak zařadíte mezi rizikové klienty, půjčku nezískáte velmi výhodně.

Podmínky kladené na zájemce o půjčku

Jako žadatel ve zkušební době byste měli splnit minimální věk 18 let, trvalé bydliště v Čechách a také české občanství. Na svůj příjem nebudete potřebovat potvrzení od zaměstnavatele. To ale neznamená, že poskytovatel nebude od vás vyžadovat čestné prohlášení nebo výpis z běžného účtu, aby se přesvědčil, že opravdu nějaké příjmy pobíráte.

Vsaďte spíše na krátkodobou půjčku

Ve zkušební době si nepůjčujte peníze dlouhodobě, protože nevíte, jaké příjmy budete mít další měsíc. Ideální je v tomto případě kontokorent nebo kreditní karta. Jedná se o krátkodobé produkty, které hravě splatíte i z malé výplaty. Jestliže nemáte velké příjmy, banka vám dá poměrně přísný limit.

Stále oblíbené mikropůjčky

Další možností je například sjednání mikropůjčky u soukromé finanční společnosti. Zde ale vybírejte velmi obezřetně, abyste se vyhnuli netransparentním půjčkám a nespolehlivým poskytovatelům. Půjčka ve zkušební době je tedy z tohoto pohledu velmi problematická.

Krátkodobé mikropůjčky mají často jednorázovou splatnost. Spočítejte si, zda budete schopni vypůjčenou částku do 30 dnů bez problémů splatit. Mnoho finančních poskytovatelů vám tímto způsobem půjčí například jenom 5 000 Kč. Pokud ale sháníte půjčku na své malé a každodenní výdaje, dá se tato využít.

Požádejte s ručitelem nebo se spoludlužníkem

Svou půjčku si nemusíte vyřizovat sami. Jestliže vaše bonita není dostatečná, může ji navýšit osoba ručitele nebo spoludlužníka, který o peníze požádá spolu s vámi. Na tuto nabídku přistupte pouze tehdy, když vám nevadí se někomu zavázat. Jako spoludlužník či ručitel většinou vystupuje někdo z rodiny, kdo ve vás má důvěru. Zde opravdu dbejte na řádné splácení své půjčky, jinak druhou osobu dostanete do velkých problémů.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>