Většina půjček se dnes poskytuje bez nutnosti ručitele. Což je výhodné především pro dlužníky, kteří tak nemusejí shánět osobu, která se zaručí za to, že budou řádně splácet své závazky. Banky i soukromé finanční společnosti požadují ručitele pouze u půjček na velkou částku (zde může být nahrazen i osobou spoludlužníka) nebo když není bonita žadatele dostačující.

V aktuálním článku si můžete přečíst, jaké výhody přináší tyto půjčky pro dlužníky a naopak jaké nevýhody se s nimi pojí ze strany věřitelů. Dozvíte se také, jaké jiné podmínky musíte splnit, aby vaše žádost o půjčku mohla být schválena a dáme vám i tipy na konkrétní půjčky, kterých lze aktuálně využít.

Výhody půjčky bez ručitele pro dlužníka

půjčky bez ručiteleJestliže si půjčíte bez osoby ručitele, budete vy sami zodpovědní za své dluhy. Pro mnoho lidí je těžké žádat o pomoc rodinu nebo přátele. Bohužel když chcete získat půjčku s ručením tak se jiná možnost nenabízí.

Dnešní doba však pokročila a ručení u půjček již není podmínkou, pokud splníte další podmínky svého budoucího věřitele. Může být nahrazeno také zástavou nemovitosti nebo i movitého majetku (například nového vozu). S půjčkou bez ručitele tak získáte určitou volnost a nebudete se muset nikomu zodpovídat za hospodaření se svými finančními prostředky.

Nevýhody této půjčky pro věřitele

Pro věřitele je v tomto ohledu nevýhodné, že mohou dlužnou částku vymáhat pouze po dlužníkovi, po nikom dalším. Jestliže tedy dlužník přestane splácet, nelze se obrátit na žádnou další osobu.

Jediné co lze, je zasypat dlužníka upomínkami a dát žalobu k soudu. Následně na něj bude uvalena exekuce a on bude muset uhradit své závazky. Protože je postup vymáhání tak složitý, schvalují banky žádosti klientů, kteří splní přísné podmínky pro poskytnutí dané půjčky.

Jak si sjednat půjčku bez ručitele

Jestliže si budete chtít tuto půjčku sjednat v bance, budete se muset osobně dostavit na pobočku. Banky většinou vyžadují prokázání výše pravidelného příjmu, který prokáže buď potvrzením od svého zaměstnavatele nebo kopií daňového přiznání za předchozí rok. Vaše příjmy musí být v určité výši, aby mohla být žádost o půjčku schválena.

Doložení příjmů a nahlížení do registrů dlužníků

Také se většinou kontrolují záznamy v registrech dlužníků, a pokud nějaký záznam máte, pravděpodobně půjčku nezískáte. O něco benevolentnější podmínky sjednání ke svým půjčkám nabízejí soukromé finanční společnosti. I když ale není nutné dokládat výši příjmů, požaduje uvést alespoň jejich výši, předložit výpis z účtu nebo dodat čestné prohlášení.

Kde a v jaké výši půjčku bez ručitele získat

Půjčky bez ručení se poskytují běžně v desítkách nebo ve stovkách tisíc korun. Přibližně od částky 300 000 Kč je už možné, že bude ručitel požadován. Záleží však i na konkrétních podmínkách dané finanční instituce.

Půjčku bez ručení si dnes můžete sjednat téměř kdekoliv, například u Komerční banky, České spořitelny, ČSOB nebo u GE Money Bank. Z nebankovních společností nabízí tyto půjčky třeba Home Credit nebo Provident.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>