Půjčit si v České republice bez českého státního občanství a trvalého pobytu je velmi obtížné. Banky i soukromé finanční společnosti obecně nerady půjčují cizincům, kteří nejsou české příslušnosti. Je však pochopitelné, že pokud zde delší dobu pobýváte, tak vám mohou dojít finanční prostředky a vy budete dotlačeni do situace, ve které si budete muset sjednat půjčku nebo úvěr.

V Čechách aktuálně žije poměrně mnoho cizinců a tato oblast může být pro věřitele tak velmi zajímavá. Bohužel cizinci patří spíše mezi problémové klienty a proto půjčky, které mohou čerpat, se často úročí vysokým procentem a pojí se i s dalšími poplatky.

Co potřebujete k půjčce

půjčky pro cizinceJestliže se v Čechách rozhodnete požádat o půjčku jako cizinec, pokuste se zde požádat o trvalý pobyt. Některým finančním společnostem stačí i přechodné bydliště. Pokud ho však nemáte vůbec, nebudí to v poskytovatelích důvěru a pravděpodobně vám nepůjčí.

Trochu jiná situace je ve vztahu ke Slovákům. Někteří poskytovatelé totiž nabízejí půjčky osobám z České i Slovenské republiky. Jestliže jste ale ze Slovenska, může pro vás být jednodušší možností přejet hranice a půjčku si bez problémů sjednat doma.

Doklad totožnosti a další potvrzení

K žádosti o půjčku budete určitě potřebovat doklad totožnosti – ve vašem případě cestovní pas. U půjček bez zajištění nepočítejte s příliš velkou částkou. Jestliže ale seženete ručitele nebo budete schopni dát do zástavy nemovitost ve vašem vlastnictví či ve vlastnictví další osoby, tak se může vaše bonita navýšit a poskytovatel vám půjčí více peněz. Doložit byste měli také svůj trvalý příjem a zaměstnání.

K většině půjček budete potřebovat také účet v některé české bance. Jen málokdo vám dnes dá peníze v hotovosti na ruku.

Kde vám půjčí jako cizinci

Cizincům půjčuje například GE Money Bank, která svou Expres půjčku nabízí osobám s trvalým bydlištěm v ČR nebo také žadatelům, kteří zde mají povolení k pobytu. Za podobných podmínek nabízí půjčku také Česká spořitelna nebo Air Bank.

Tyto banky nevyžadují sice české státní občanství, je však podmínkou trvalý pobyt. Pokud se tedy do ČR přestěhujete a chcete využívat veškerých možností země, požádejte zde o trvalý pobyt co nejdříve.

Bankovní i nebankovní půjčky

Půjčku si můžete sjednat také na soukromém trhu. Nebankovní finanční společnosti často nabízejí i velmi pochybné půjčky, které vás mohou dostat do velkých problémů. Radíme vám proto si půjčovat pouze od prověřených finančních společností, na které naleznete pozitivní recenze.

Většina z nich vám nabídne krátkodobé půjčky, k nimž mnohdy stačí pouze doklad totožnosti. I s takovou půjčkou se však v případě jejího nesplácení můžete dostat do opravdu velkých finančních problémů. Poslední možností bývají půjčky od soukromých investorů, kteří většinou nevyžadují příliš velké záruky. Půjčí vám však pouze za vyšší úrok.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>