Revolvingový úvěr představuje krátkodobé řešení nedostatku finančních prostředků. Jedná se o zajímavé úvěr, který můžete využít jako občané i podnikatelé. Jeho největší výhodou je možnost obnovení čerpání, takže nemusíte úvěr celý splatit, abyste si ho mohli navýšit.

Využívat ho tak můžete opakovaně a řešit ním libovolné finanční výdaje. Čím dál více lidí si potřebuje sjednat úvěr na své každodenní nebo nahodilé výdaje, protože výplata v práci nestačí na jejich pokrytí. V takovém případě je právě revolvingový úvěr ideálním řešením. Nabídne vám ho banka i soukromá finanční společnost. Stačí jen počkat na to, jaká vám dá výhodnější podmínky pro jeho čerpání.

Jak funguje revolvingový úvěr

revolvingový úvěrRevolvingový úvěr funguje na podobném principu jako například úvěr z kontokorentního účtu. To znamená, že je zajímavou alternativou k tomu, když můžete jít na svém běžném účtu do mínusu. V případě kontokorentního úvěru se ale čerpání většinou pojí s nějakým konkrétním účelem a také je na běžném účtu nezávislé – což může být výhodou a nevýhodou.

Klady i zápory revolvingového úvěru

Jako výhoda to je v případě, že poskytovatel nemusí tak mít přehled o tom, kolik máte vlastních finančních prostředků a úvěr můžete využít i tehdy, když máte ještě nějakou finanční rezervu.

Nevýhoda to je v případě, že si ho sjednáváte u jiné banky než máte svůj běžný účet, jelikož si pravděpodobně k němu budete muset účet založit, aby vám na něj banka vyplatila peníze.

Jak využít revolvingový úvěr

Co vše tedy můžete zaplatit ze svého revolvingového úvěru? Využívá se především na úhradu krátkodobých výdajů. Pokud si ho sjednáte jako podnikatel, využijete částku pravděpodobně na financování svých oběžných aktiv – například na pohledávky, zásoby či materiál.

Konkrétní účel revolvingového úvěru vždy řešte přímo s poskytovatelem. Stejně tak nezbytné dokumenty, které budou potřeba k jeho sjednání. Úvěry se standardně poskytují žadatelům starším 18 let s trvalým pobytem v Čechách.

Kdy si opětovně půjčit

Svůj revolvingový úvěr nemusíte zcela splatit, pak ale počítejte s tím, že vám po celou dobu jeho využívání bude počítána úroková sazba. Vždy si můžete opakovaně půjčit až do stanoveného úvěrového rámce. Ten bývá v desítkách tisíc korun. Naštěstí úroková sazba zde nebývá příliš vysoká.

Pokud tento úvěr srovnáte například s kontokorentem (povoleným přečerpáním běžného účtu), tak je nižší, jelikož úvěr je poskytnutý účelově. S nižší úrokovou sazbou a opakovanými výpůjčkami souvisí také příznivější RPSN, jelikož úvěr pouze prodloužíte – nežádáte vždy o nový a nemusíte tedy hradit jeho vyřízení.

Je ideální volbou na financování krátkodobých účelových výdajů, pokud nemáte jiný způsob jejich úhrady. Sjednání úvěru může proběhnout osobně i přes internet. Typem revolvingového úvěru jsou i stále využívanější a oblíbenější kreditní karty.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>