Sjednoťte své půjčky do jedné a můžete ušetřit na svých výdajích. Se splátkami půjček se mohou pojit vysoké poplatky a samozřejmě i úroky. Tím, že vy sjednotíte své půjčky do jednoho produktu, tak můžete dosáhnout na mnohem výhodnější podmínky, než jaké jste měli při sjednání své první půjčky.

Jak je váš úvěr starý? Měnili jste během čerpání jeho podmínky? To jsou základní otázky, na které byste si měli odpovědět. Jestliže je váš úvěr starší než několik měsíců, tak je možné, že byste ho dnes získali za výhodnější úrokovou sazbu. Podívejte se proto do své smlouvy, zda je možné tento úvěr refinancovat, resp. ho přidružit k dalším vašim půjčkám.

Sjednocení půjček přináší měsíční úsporu

sjednocení půjčekSe splácením půjčky se běžně pojí vysoké výdaje. Jedná se nejen o poplatek za její schválení či vyřízení, ale také za vedení úvěrového účtu nebo za měsíční splátku. Měsíčně tak můžete za svou půjčku zaplatit i několik desítek korun.

Pokud pak čerpáte a tedy i splácíte dvě, tři nebo čtyři půjčky, mohou se vám pěkně prodražit. Tím, že je spojíte do jednoho produktu, budete potřebovat pouze jeden aktivní úvěrový účet a výrazně tak ušetříte.

Na čem můžete ušetřit

Každá půjčka má obecně jiné datum splatnosti. Jestliže jich čerpáte více, snadno na splatnost své půjčky zapomenete a nakonec skončíte s upomínkou o úhradu splátky ve své schránce.

Jestliže se tomu chcete vyhnout, tak spojte své půjčky do jedné s jedním datem splatnosti. Na svém účtu si nastavte trvalý příkaz nebo inkaso a jestliže budete mít na účtu dostatečný zůstatek, tak vám žádné riziko poplatků za nesplácení nehrozí.

Výhody si spočítejte na internetové kalkulačce

Na stránkách jednotlivých poskytovatelů úvěrů a půjček si zjistěte, jaké vám nabídnou podmínky. Ještě než se osobně vydáte do další banky, můžete si prověřit, zda se se svými půjčkami vejdete do úvěrového limitu a podle toho, kolik měsíců je možné novou půjčku splácet, si vypočtete výši svých měsíčních splátek.

Ty by pro vás neměly být likvidační. Na druhou stranu si je ale nenastavujte ani příliš nízko. Jestliže budou vaše splátky minimální, budete půjčku hradit zbytečně dlouho a přeplatíte na úrocích.

Přizpůsobte se konkrétní nabídce

Jaké konkrétně výhody přináší sjednocení půjček? To se dozvíte až u poskytovatele. Jestliže banka nabízí nové půjčky, tak většinou přijímá i ty již aktivní právě prostřednictvím konsolidace neboli refinancování.

Při sjednocení půjček si dejte pozor pouze na stávající úvěrové smlouvy nebo na smlouvu o půjčce, v níž je uvedeno, kdy je možné půjčku konsolidovat či refinancovat. Jestliže poskytovatel umožňuje její předčasné splacení zdarma, máte vyhráno a s klidným svědomím můžete jít jinam.

Pokud se s předčasnou úhradou pojí nějaké poplatky, vyplatí se spočítat si, zda se vám tento krok vyplatí či nikoliv. Pokud jste si sjednali nevýhodnou půjčku a změna poskytovatele je příliš drahá, doporučujeme vám vyčkat a nikam s půjčkou neodcházet.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>