Studentské půjčky jsou určeny pro všechny studenty starší 18 let, kterým chybí peníze při studiu. Půjčku lze využít jak na úhradu školného, tak i na každodenní výdaje, jelikož se většinou poskytuje bez doložení účelu čerpání. Spolehlivější studentské půjčky nabízejí banky než soukromé finanční společnosti.

Podívejte se, jaká je aktuálně nabídka na finančním trhu mezi studentskými půjčkami. Poradíme vám, v jaké výši si ji sjednat nebo na co peníze využít. Také se zde dozvíte, proč je pro studenty výhodné dát přednost speciální půjčce před běžnou půjčkou, poskytovanou standardním žadatelům.

Výhody a možná úskalí studentské půjčky

studentská půjčkaJestliže se soustavně při studiu připravujete na své budoucí zaměstnání, možná vás překvapí, že můžete získat výhodnější studentskou půjčku. Je jedno, zda studujete prezenčně nebo dálkově, zda chodíte na střední, vyšší odbornou nebo vysokou školu. O studentskou půjčku běžně mohou požádat všichni studenti od 18 let.

Podmínky pro získání půjčky jsou flexibilní

Mladším žadatelům se půjčky rozhodně neposkytují. A i těm staršími radíme, aby se dříve než na banku obrátili na svou rodinu, která jim bude možná ochotná pomoci s úhradou nezbytných výdajů.

Platíte pouze úroky z vypůjčené částky

Studentská půjčka má jednu velkou výhodu, a to že po dobu studia platíte u většiny bank pouze úroky. Jakmile dostudujete a najdete si stabilní příjem, začnete splácet jistinu. Ke studiu vám tedy stačí sehnat si malý přivýdělek a půjčku tak hravě zaplatíte.

Je však potřeba si uvědomit, že svou kariéru začínáte s dluhem. Mnoho lidí po škole potřebujete řešit například vlastní bydlení nebo hledá způsob, jak zafinancovat svůj vlastní byznys. Pokud už budete splácet jednu jinou půjčku, bude pro vás získání další určitě složitější a samozřejmě vám to ani nedoporučujeme.

Co je nutné předložit k žádosti

Ke studentské půjčce zpravidla potřebujete pouze doklad totožnosti a potvrzení o studiu. Vyplníte žádost o částku, kterou chcete a vyberete dobu její splatnosti. Čím déle budete půjčku splácet, tím budou vaše splátky nižší. Na druhou stranu je však potřeba myslet na to, že odvedete věřiteli více peněz na úrocích. Ten ale u studentských půjček nebývá příliš vysoký.

Kdo nabízí studentskou půjčku?

Jestliže si chcete sjednat studentskou půjčku, je pro vás ideální volbou Česká spořitelna nebo Komerční banka. Jedná se o stálice na našem trhu, které tyto půjčky nabízejí za přijatelných podmínek. Ideálně se také můžete zeptat ve své bance, v níž využíváte běžný účet, jaké podmínky vám může ona nabídnout.

Některé banky nabízejí také kreditní karty pro studenty. U kreditní karty je důležité splatit vypůjčenou částku v tzv. bezúročném období. Pak se nemusíte obávat vysokých poplatků. Dokonce se vám taková kreditka může i vyplatit, jelikož na vybraných nákupech výrazně ušetříte. Alternativou ke kreditní kartě je také povolený debet neboli možné přečerpání běžného účtu.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>