Účelová půjčka je zajímavým řešením pro každého, kdo si potřebuje půjčit peníze a přesně ví, jak je využije. Účelové půjčka nabízejí obecně výhodnější podmínky čerpání než půjčky neúčelové, protože se pojí s nižším úročením. Úroková sazba zde v porovnání s neúčelovou půjčkou může být nižší až o několik procent.

Účelovou půjčku vám poskytne téměř každá banka a na internetu jistě najdete srovnání těch nejvýhodnějších. Podívejte se, na co si lidé nejčastěji účelové půjčky sjednávají, v jaké výši a za jaké úroky. Pokud patříte mezi bonitní klienty, je banka schopná vám u této půjčky nabídnout velmi zajímavý roční úrok a poměrně dost finančních prostředků.

Na co si účelově půjčit

účelová půjčkaÚčelová půjčka se v praxi často označuje jako účelový spotřebitelský úvěr. Obzvlášť pokud se jedná o hotovostní půjčku, tak jsou tyto dva termíny spolu vzájemně zaměnitelné.

Účelové úvěry se mezi spotřebiteli netěší tak velké oblibě jako dříve, protože je z trhu pomalu vytlačují neúčelové půjčky. Ty mají výhodu v tom, že peníze lze čerpat na cokoliv a že se jejich čerpání nemusí věřiteli dokládat. Jsou tedy v porovnání s účelovými půjčkami téměř bez starostí.

Promyslete si, jak využijete své peníze

Účelově vám doporučujeme si půjčit, pokud víte, jak přesně peníze využijete. Půjčku si můžete sjednat například na koupi nového nebo ojetého vozu, na vybavení své domácnosti, na rekonstrukci bydlení i k dalším účelům dle nabídky věřitele.

Pokud ale chcete peníze využít na každodenní výdaje nebo třeba na dovolenou, nebude pro vás účelová půjčka ideálním řešením. Stejně tak když chcete část peněz využít jinak než zbytek půjčky.

Jak probíhá sjednání a čerpání účelové půjčky

Aby došlo ke schválení vaší žádosti o půjčku, musíte nejprve splnit podmínky dané poskytovatelem. Nejčastěji se jedná o určitou výši příjmů nebo také nesmíte mít žádné záznamy v registrech dlužníků.

Úrokové sazby u účelových půjček

Aktuální úrokové sazby se u těchto půjček pohybují již od 5 %. Hodně ale záleží na tom, jak vysokou částku si přesně vypůjčíte a jak budete pro poskytovatele bonitním klientem. Pokud například již u banky využíváte více produktů, jistě vám zde rádi půjčí i za výhodnějších podmínek.

Nezbytné dokumenty a potvrzení

Jakmile dodáte veškerá potřebná potvrzení, budete čekat na schválení vaší žádosti. V pozitivním případě vám budou peníze převedeny na účet tehdy, když dodáte další dokumenty prokazující účel jejich využití (čerpání může proběhnout například naproti faktuře nebo jinému dokladu). Jestliže účelově čerpáte na výstavbu nebo rekonstrukci nemovitosti, mohou být peníze uvolněny na základě odhadu.

Půjčit si takto můžete malou i velkou částku. Účelové půjčky jsou velmi rozmanité a zájemcům nabízejí opravdu atraktivní možnosti získání finančních prostředků. Jestliže hledáte konkrétní nabídku, zapátrejte po internetu, zeptejte se ve své bance nebo si domluvte schůzku s finančním poradcem, který má dobrý přehled na trhu.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>