Potřebujete si půjčit 40 000 Kč? Pak není nic jednoduššího než požádat o bankovní či nebankovní úvěr. Zdroje financování dnes nabízí celá řada investorů a někteří vám je poskytnou i bez doložení účelu čerpání.

Úvěr na 40 000 Kč není příliš vysoký a tak ho pravděpodobně zvládnete splatit bez větších obtíží. Pokud si jistinu rozložíte na větší počet splátek, snadno dosáhnete na velmi nízké splátky, které váš rozpočet téměř nezatíží. Na co takové peníze využít? Žadatelé je nejčastěji používají na financování vybavení do domácnosti, na různé drobné výdaje, na dovolenou nebo na koupi ojetého vozu.

Neúčelový nebo účelový úvěr

úvěr na 40000 KčPokud si chcete půjčit 40 000 Kč, tak si v první řadě rozmyslete, zda můžete bance doložit účel čerpání této částky. V případě možnosti doložení je lepší sjednat si účelový úvěr, k němuž se vztahují nižší náklady.

(Ne)výhody obou úvěrů

Úvěr bez doložení účelu i na částku 40 000 Kč může být značně dražší. Zajímavou možností je využít předschváleného úvěru ve své bance. Pokud máte na účtu dostatečný obrat, mnoho bank je schopných nabídnout výhodnější podmínky.

V případě předem schváleného limitu máte žádost o půjčku výrazně jednodušší. Navíc ji u své banky získáte obecně snadněji než někde jinde u konkurence.

40 000 Kč na váš účet bez doložení příjmu

Jelikož se jedná o poměrně malou částku, můžete ji získat i bez doložení příjmu. Jestliže vaše měsíční příjmy nejsou pravidelné nebo máte práci pouze na dobu určitou a obáváte se, že za takových podmínek byste úvěr nezískali, můžete požádat bez doložení příjmu.

Taková půjčka je však dražší – spojená s vyššími poplatky a vyšším úročením. Pravdou ale zůstává, že to se na částce 40 000 Kč jen tak neprojeví.

Jak probíhá čerpání úvěru

Většina bank nabízí u tohoto úvěru jednorázové čerpání na běžný účet. Pokud budete žádat v bance, pravděpodobně si v ní budete muset zařídit i běžný účet, na který se peníze zašlou a z něhož je budete pravidelně splácet.

Půjčka na tuto částku může mít splatnost v několika měsících či letech. Alternativou je také jednorázová splatnost, například za 30 dní, která vám umožní ušetřit na úrocích. Je vhodná pouze pro ty, kteří vědí, že budou mít peníze během této doby k dispozici.

Podmínky získání úvěru

Podmínky pro získání tohoto úvěru jsou různé. Základním požadavkem na zájemce o peníze je minimální věk 18 let. Mladším žadatelům se peníze nepůjčují. Většina bank vyžaduje také trvalý pobyt v Čechách a české občanství, což znamená, že v ČR budete mít velký problém získat výhodnou půjčku, pokud jste cizinec.

Podmínkou bývá pravidelný měsíční příjem, a to i když jeho výši nemusíte dokládat potvrzením. Banky při schvalování žádostí o úvěry posuzují záznamy v registrech dlužníků a i u takto malého úvěru může napáchat jeden záznam velké škody.

Pokud tedy chcete žádat o úvěr, sami zkuste posoudit své šance na jeho získání. Jen od banky ale však na 100 % zjistíte, zda-li jste pro ni dostatečně bonitní.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>