Uvažujete o pořízení nového vozu? Jen málokdo si může dovolit koupit nový automobil z vlastních zdrojů. Většina lidí na něj nemá naspořený dostatek finančních prostředků, a tak volí snazší cestu, kterou je finanční leasing nebo také úvěr u banky či u soukromé finanční společnosti.

Tyto úvěry se týkají především osob, které si kupují nový vůz v hodnotě 300 a více tisíc korun. Jestliže kupujete auto z autobazaru do 100 tisíc korun, většinou na něj potřebné prostředky máte. Koupě nového vozu na úvěr nemusí být příliš výhodná, protože samozřejmě na úrocích velmi přeplatíte proti tomu, když byste peníze měli k dispozici na svém běžném účtu.

Kde si sjednat úvěr na auto

úvěr na autoÚvěr na auto můžete získat od banky i od soukromého poskytovatele. Může se jednat o účelový úvěr, ve kterém bude jasně uvedeno, na co můžete peníze čerpat a jejich využití budete muset poskytovateli doložit.

Druhou možností je úvěr bez doložení účelu čerpání, který kromě investice do nového vozu lze využít také na nákup vybavení do domácnosti, na financování drobných nákupů nebo třeba dovolené v zahraničí. Na sjednání takového úvěru si dejte pozor, protože nemusí nabízet až tak výhodné podmínky. Často se pojí s většími poplatky nebo s vyšší úrokovou sazbou. Zvýšení úroku již o 1 % se na splátkách úvěru na auto výrazně negativně projeví.

Bankovní nebo nebankovní úvěr

Ze soukromých finančních společností vám na koupi nového vozu půjčí například Home Credit nebo Cetelem. Co se týká nabídky bankovních produktů, tak zde můžeme doporučit například Air Bank nebo GE Money Bank. Zajímavé možnosti financování nabízí také Škofin, neboli dnes Volkswagen Financial Services. Ať už si svůj úvěr sjednáte kdekoliv, vždy si důkladně přečtěte jeho podmínky.

Charakteristika úvěru na auto

Každý úvěr je dán maximální částkou, jakou je možné čerpat, dobou její splatnosti a výší splátek. Úvěry na auto sahají až do 1 000 000 Kč, protože si můžete chtít zakoupit i dražší vůz. Levnější vozy dnes začínají na ceně kolem 200 000 Kč a vozy střední třídy od 350 000 Kč. Pokud navíc budete pro svého budoucího věřitele dostatečně bonitní, bez problémů vám jistě půjčí i větší částku.

Rozložte si úvěr na měsíce až roky

Jestliže vaše měsíční příjmy nejsou nijak vysoké, snažte se platit co nejmenší splátky. Těch dosáhnete, pokud dlužnou částku rozložíte na co nejdelší období. Výjimkou mezi úvěry na auto není ani splatnost třeba na 96 měsíců, což je v přepočtu 8 let. Na druhou stranu si je potřeba uvědomit, zda vám auto tak dlouho bude sloužit. Doba splácení by tedy měla být úměrná i užitečné hodnotě automobilu, který si za tuto částku kupujete.

Úvěr na ojetý vůz také za výhodných podmínek

Většina bank i soukromých finančních společností zajišťuje výhodné úvěry také na ojeté vozy. I když si třeba potřebujete půjčit jen 30 000 nebo 70 000 Kč, máte možnost. Zde si však nemusíte sjednávat speciální úvěr na auto, ale můžete využít i běžného spotřebitelského úvěru.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>